Sklep internetowy na abonament czy stworzony przez programistę – wady i zalety każdego z rozwiązańProwadzenie sklepu internetowego wymaga zaangażowania i czasu. Każdy jednak indywidualnie podejmuje decyzję, czy zlecać zaprojektowanie witryny programiście, czy może skorzystać z oferty strony na abonament. Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety, którym warto przyjrzeć się bliżej.

Sklep internetowy na platformie

Założenie sklepu internetowego na platformie wiąże się z koniecznością opłacania miesięcznego abonamentu. Ten można jednak obniżyć, decydując się od razu na dłuższy okres. Wybierając tę opcję, od razu da się rozpocząć działalność. Wszystko jest gotowe i czeka na indywidualne skonfigurowanie. Platformy oferujące takie rozwiązanie posiadają integrację z hurtowniami, płatnościami czy firmami kurierskimi. Tym samym wystarczy wybrać konkretne przedsiębiorstwa, aby na stronie pojawiły się aktualne ceny i można było skorzystać z ich usług. Witryny na platformie są również stworzone tak, aby wyświetlały się na czołowych miejscach w wynikach wyszukiwania. Sklep online nie wymaga tym samym ogromnego zaangażowania ani specjalistycznej wiedzy.

Witryna stworzona przez programistę

Strona internetowa sklepu może również zostać stworzona przez specjalistę. Opłata za domenę i honorarium programisty mogą się okazać tańsze niż abonament za korzystanie z platformy. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że decydując się na takie rozwiązanie musimy wszystko zorganizować i załatwić sami. Na nas spoczywa zorganizowanie towaru, zaproponowanie klientom określonych sposobów płatności i usług kurierskich, a także zadbanie o odpowiednie pozycjonowanie strony. Tym samym prowadzenie sklepu internetowego będzie wymagać zdecydowanie więcej czasu i zaangażowania, na co nie każdy jest gotowy się zdecydować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *